Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Były busy z pomocą, pojedzie cały tir! Pomóż go zapełnić! [FOTO]

Facebook Twitter

Był pierwszy transport, będą następne. Strażacy z OSP w Świerklanach w minionym tygodniu odwiedzili sołectwo Zabratówka w gminie Chmielnik na Podkarpaciu. Tutaj końcem czerwca po gwałtownych opadach deszczu, wezbrane wody zalały wioskę.

FOT. FB/OSP Świerklany

Strażacy skrzyknęli się, mieszkańcy przekazali dary i transport ruszył. Dary są bardzo potrzebne, bo zniszczenia przez wodę są ogromne.

W cztery dni nazbieraliśmy naprawdę dużo, dużo rzeczy. Pomoc do tych ludzi była ogromna. Potrzebują tych rzeczy do normalnego funkcjonowania. Dzięki uprzejmości w firmie Elektroinvest ze Świerklan, która dała busa z kierowcą, mogliśmy dostarczyć jeszcze więcej tych artykułów, które były zabrane. Były ubrania nowe, używane w dobrym stanie, koce, były kołdry, pościele, ręczniki, chemia, płyny do mycia podłóg, do mycia naczyń. Żywność różnego rodzaju, bo to było od praktycznie od ryżu, przez kaszę, makarony do konserw. Długoterminowa żywność.

Do powodzian trafiły też m.in. wózki dziecięce

– mówi Kamil Szulik z OSP w Świerklanach.

Po powrocie strażacy postanowili działać dalej, już jest organizowany kolejny transport. Tym razem zbierane są meble, ubrania i materiały budowlane.

Głównie farby, kleje, tynki jakieś gipsy, bo tam są domy zalane. Praktycznie po pierwsze piętro wszystkie domy w okolicy tej rzeki są zalane. Organizujemy dalej, sklepy, hurtownie materiałów budowlanych.

Radio 90: Meble, czy budowlane produkty to są ciężkie rzeczy, do busa to niewiele się zmieści.

Mam cztery busy plus ten nasz strażacki Ford Transit, dodatkowo jestem w kontakcie z firmą z Rybnika, da całego tira, którego wypełniony po brzegi, żeby to dowieść.

Do akcji dołączyli także strażacy z sąsiedniej jednostki w Jankowicach. Produkty zbierane są do 24 lipca, dzień później transport wyruszy ze Świerklan do Głogowa Małopolskiego. Teraz strażacy kompletują transport darów.

Jeśli ktoś nie może osobiście nam dowieźć, mamy transport możemy podjechać

– deklaruje Justyna Szustkiewicz z OSP w Jankowic.

Mamy też auta transportowe, które mogą odbierać od naszych mieszkańców ludzi wielkogabarytowe rzeczy oraz auta osobowe, które mogą podjechać po te drobniejsze rzeczy. Można zarówno do nas dowieść, jak i my możemy odebrać.

Radio 90: Jeśli mam taką możliwość, gdzie mogę dowieźć sprzęt, gdzie jest miejsce zbiórki?

Remiza OSP Jankowice przy ulicy Kościelnej 19 i remiza OSP Świerklany.

Małe rzeczy, sprzęty zbierane są w remizie OSP Jankowice od 16.07 do 24.07 w godzinach 17:00-20:00. W sprawie przekazania lub konieczności transportu rzeczy wielkogabarytowych strażacy proszą o kontakt pod numerem:

  • 511 676 628 – Marek Trybuś
    Jeżeli ktoś z Państwa będzie chciał przekazać mniejsze rzeczy (możliwe do przewiezienia osobówką) ale nie będzie miał możliwości przywiezienia ich do remizy prosimy o kontakt pod numerem:
  • 721 021 921 – Justyna Szustkiewicz (możliwy odbiór również rano)
    W przypadku gdy nie mają Państwo możliwości podwieźć rzeczy popołudniu, możliwe będzie otwarcie remizy rano po uprzednim kontakcie:
  • 505 582 462 – Aleksandra Brychcy
  • 721 021 921 – Justyna Szustkiewicz

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023