Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Były emocje, radość, pot i łzy! II zawody ligi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych za nami [FOTO]

Facebook Twitter

Liga Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - to cykl zawodów sportowo-pożarniczych, w których rywalizują najmłodsi adepci pożarnictwa.

liga Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Liga Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Była ogromna radość, było niesamowite zaangażowanie, był pot, a niektórym nawet przydarzył się łzy – w fantastycznej atmosferze przebiegały drugie już w tym roku zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Pomysłodawcą organizacji ligi jest zarząd oddziały gminnego ZOSP RP w Świerklanach. Tym razem blisko 200 adeptów pożarnictwa stanęło do rywalizacji na boisku w Szczerbicach.

Jak zwykle na zawodach strażackich, dzieci miały za zadanie ukończenie biegu sztafetowego oraz biegu bojowego. Z rywalizacji w kategorii drużyn dziewczęcych zwycięsko wyszła drużyna MDP Jankowice. Wśród drużyn mieszanych triumfowała ekipa z OSP Szczejkowice. Do rywalizacji stanęły też trzy dziecięce drużyny pożarnicze, w których rywalizowały dzieci w wieku 4,5 czy 6 lat, oczywiście wsparte nieco starszymi koleżankami i kolegami. I w tej kategorii wszystkie trzy drużyny – OSP Jankowice, OSP Świerklany i OSP Gaszowice – zajęły ex aequo pierwsze miejsce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024