Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Cała Europa nocuje w Mszanie”. Będzie rozbudowa parkingu dla kamperów przy A1

Facebook Twitter

To jest promocja na całą Europę, dlatego w Mszanie dokładają pieniędzy, by rozbudować parking dla kamperów przy A1. W minionym tygodniu na nadzwyczajnej sesji radni zdecydowali o dołożeniu 35 tysięcy złotych.

Pod koniec października zakończono przetarg na rozbudowę miejsca postoju dla kamperów w Mszanie przy ul. ks. Tuskera 1. W zakres prac wchodzi m.in. posadowienie kolumny sanitarnej do zrzutu ścieków, ale też utwardzenie terenu: wybrukowanie kostką placu przy budynku gospodarczym oraz drogi dojazdowej.

Po otwarciu jedynej oferty okazało się, że przekracza ona plany budżetowe na te inwestycję, dlatego trzeba było szybo podjąć decyzję o dołożeniu 35 tysięcy. Na to zadanie zresztą Mszana pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej, to prawie połowa potrzebnej kwoty.

Wójt Mszany, Mirosław Szymanek przekonywał na sesji:

Mirosław Szymanek: Dzięki temu gmina jest znana wśród turystów w całej Europie, lecz aby była jeszcze lepiej oceniana, trzeba poprawić infrastrukturę w punkcie.

I jeszcze jedno: w ramach projektu powstanie również specjalna tablica zachęcająca turystów do zwiedzania gminy i korzystania z usług lokalnych przedsiębiorców.

 

Parking dla kamperów znajduje się kilometr od zjazdu z autostrady A1 na węźle Mszana. Prowadzą do niego specjalne oznakowania. To oświetlony plac z dostępem do podłączenia elektrycznego oraz altanką.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021