Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Cała odpowiedzialność spada na dyrekcję szkół”. Władze Rybnika chcą zmniejszyć chaos przed 1 września

Facebook Twitter

Sprawdzamy dziś (13.08.) jak samorządy przyjęły informacje o tym, jak ma wyglądać nauka w szkołach od 1 września. Jak już was informowaliśmy, Ministerstwo Edukacji Narodowej na środowej konferencji przedstawiło trzy warianty nauki: tradycyjny w szkole, mieszany i zdalny. Ma to zależeć od sytuacji epidemiologicznej, decyzję ma podejmować dyrektor szkoły po uzyskaniu zgody Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera na gorąco komentował na portalu społecznościowym informacje pisząc:

„Jak żyć? No jak żyć?”

Agnieszka Skupień rzeczniczka Urzędu Miasta Rybnika dziś (13.08.) mówi co najbardziej ich niepokoi w nowym rozporządzeniu:

Cała odpowiedzialność spada na samorząd, konkretnie na dyrektorów szkół. My w Rybniku jesteśmy w specyficznej sytuacji, bo jesteśmy w „czerwonej strefie”. Być może coś się zmieni, bo miały być jakieś aktualizacje. Teraz mamy taką sytuację, że to dyrektor będzie decydował o tym, czy daną placówkę zamykać, czy izolować jakieś oddziały,. Wiadomo, że 1 września rusza nauka, natomiast nikt nie mówi wprost o tym jak ona powinna wyglądać. Rodzi się wiele pytań, jak będzie wyglądało to w praktyce.

W przyszłym tygodniu, we wtorek (18.08.) prezydent Rybnika ma spotkać się z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, by ustalić ścieżkę postępowania w szkołach. Wątpliwości jest wiele, dlatego też zdaniem Agnieszki Skupień – we wszystkich szkołach w Polsce powinien być przyjęty ten sam model:

Chcemy ustalić jakąś ścieżkę postępowania, żeby zmniejszyć ten chaos, z którym na razie mamy do czynienia. System mieszany, nauka zdalna, to, że trzeba podejmować decyzje na bieżąco i każdy dyrektor zrobi to z osobna, to będzie podlegało ocenie – który podjął lepszą, a który gorszą decyzję. Wydaje się, że słusznym byłoby przyjęcie jednego modelu działania dla całego kraju. My w Rybniku wiemy, że zakażenia biorą się stąd, że u nas są badani górnicy.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj