Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Całodobowe pogotowie opałowe zwycięzcą korowodu dożynkowego w Syryni

Facebook Twitter

Brak węgla, wysokie ceny energii czy nawozów - to przewodnie tematy jakie pojawiły się podczas tegorocznego korowodu dożynkowego w gminie Lubomia. Wczoraj (18.09.) w sołectwie Syrynia odbyło się tradycyjne święto plonów. 

W barwnym korowodzie uczestniczyło ponad 70 pojazdów. Wiele z nich nawiązywało do aktualnej sytuacji w kraju. W konkursie na najpiękniejszy pojazd korowodu zwyciężyło całodobowe pogotowie opałowe. Na wozie młodzi ludzie z oponami, drewnianymi paletami, węglem i słynnymi już słowami prezesa PIS hasła, że w tej chwili trzeba palić wszystkim poza oponami. Pojawił się także pojazd przedstawiający tajemniczy pellet, który zakupił miejscowy ośrodek kultury i który zapalił się sam po kontakcie z wodą wydobywając niebezpieczne substancje. Nie zabrakło też aluzji rolników, do wysokich cen nawozów i energii.

Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy błyskawicznie i pomysłowo reagują na to, co dzieje się w kraju i za jakimi problemami przyszło im się zmierzać.

Tegoroczne dożynki gminne w Syrynii zakończyły koncerty. Na scenie dla tłumów mieszkańców zagrała grupa Baciary i zespół Enej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023