Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Camping Olza. Miasto szuka gospodarza

Facebook Twitter

Miejsce ma ogromny potencjał turystyczny, ale nie ma szczęścia do gospodarza. Cieszyn poszukuje najemcy, który zajmie się Campingiem Olza. Położony wśród pięknej zieleni, zalewu kajakowego, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjno-sportowych obiekt, nie ma osoby, która się nim zajmie.

Miasto szuka gospodarza, który wynajmie camping. – Poszukujemy najemcy, który od stycznia przyszłego roku rozwinie turystyczną atrakcyjność i tchnie życie w to miejsce – czytamy w komunikacie cieszyńskiego magistratu. Teren przeszedł kilka lat temu rewitalizację. – Chcielibyśmy, by camping funkcjonował przez cały rok. Wyposażenie pozwala m.in. na organizowanie na jego terenie obozów sportowych, co z kolei przekłada się na obsługę dużych, zorganizowanych grup turystów– zauważa Krzysztof Kasztura, wiceburmistrz Cieszyna.

Władze Cieszyna mają nadzieję, że znajdzie się osoba bądź firma, która temu miejscu nada odpowiedni kierunek. Kompleks zlokalizowany jest bezpośrednio nad rzeką Olzą. Jest tu baza noclegowa, restauracja, zaplecze caravaningu i campingu oraz administracja.

Mieszkańcy Cieszyna też mają nadzieję, że czasy świetności campingu wrócą. W tym sezonie wynajmowana jest osobno restauracja. Nie znalazł się najemca na kajaki. Miastu zależy na kompleksowej dzierżawie wszystkich atrakcji.

Zainteresowanych dzierżawą Campingu Olza wraz z zalewem miasto zaprasza do kontaktu z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020