Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Carbonarium w Jastrzębiu-Zdroju pełne imprez. Zaczynamy od Industriady

Facebook Twitter

Carbonarium w Jastrzębiu zaprasza na czerwcowe imprezy. Industraida już 1 czerwca, a potem nowoczesne muzeum węgla zaprasza na Carbonalia.

carbonarium w Jastrzębiu
fot. FB/Carbonarium

W Carbonarium w Jastrzębiu-Zdroju imprezowy czas. W najbliższych tygodniach powodów, by odwiedzić to nowoczesne muzeum węgla w Jastrzębiu będzie kilka. To m.in. Industriada, już 1 czerwca:

Rafał Jabłoński: Z racje tego, że jest to Dzień Dziecka, zapraszamy po pierwsze do strefy rodzinnej, na gigantyczne dmuchańce, ale nie tylko. Będą animacje, zabawy, konkursy. Przechodząc przez plac wchodzimy do Carbonarium, a tam dodatkowe atrakcje. Myślę, że to miejsce będzie trudno poznać, ponieważ tutaj będziemy – nie wiem czy o wszystkim mogę mówić – ale będą niespodzianki  niesamowite na każdym piętrze. Mogę powiedzieć o jednej – to będzie 7-metrowy dinozaur, który będzie przechadzał się po tym miejscu i to będzie jedna z wielu atrakcji.

zdradza Rafał Jabłoński, dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica. Gwiazdą Industriady w Carbonarium będzie Natalia Przybysz. 6 lipca – Carobrock, mocniejsze uderzenie, wystąpi Luxtorpeda. Największy projekt szykują tu na wrzesień:

Rafał Jabłoński: Carbonalia – to jest projekt, który będzie trwał trzy dni, od 13 do 15 września. W sobotę mamy wyjątkową rzecz, widowisko, wyjątkowy musical, który obecnie można już oglądać w teatrze – to kooperacja Teatru Słowackiego w Krakowie i Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, a więc musicalu 1989. Przedstawienie, widowisko z udziałem 60 artystów, prezentujący w sposób atrakcyjny, młodzieżowy z muzyką na żywo to wszystko co się działo w czasie przemian wolnościowych w Polsce, a więc lata 80-te , aż do wolnych wyborów i pokazanie tego wszystkiego, co się działo w sposób bardzo bardzo atrakcyjny. Polska premiera w plenerze będzie się właśnie odbywać tutaj przy Carbonarium. To będzie Dzień Teatru, wcześniej teatry uliczne. I przechodząc do ostatniego dnia, do niedzieli – koncerty, głównie dla młodzież, choć nie tylko – O.S.T.R i Organek oraz trzy mniej znane zespoły, które będą wcześniej występowały. To wszystko w Carbonarium.

Trwają jeszcze dwa projekty: Towarowa Live, czyli 6 koncertów artystów z Polski, którzy grają na największych festiwalach w kraju i „Soboty na RODOS” – na górniczych ogródkach działkowych – to koncerty, teatry i warsztaty.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj