Dobry weekend naszych zawodników. Kolejny sukces biegaczy z regionu Dawida Maliny i Oliwiera Mutwila
Sukcesy biegaczy z regionu. To był bardzo dobry weekend dla dwóch zawodników z Rybnika.
REKLAMA
Sukcesy biegaczy z regionu. To był bardzo dobry weekend dla dwóch zawodników z Rybnika.
Patrycja Karut - 15-latka ze Świerklan Mistrzynią Europy w Taekwondo. To kolejny sukces klubu sportowego Atletia w którym trenuje 150 młodych ludzi. Zawodniczka zdobyła złoty medal w układach drużynowych prejuniorek.
Czy dojdzie do porozumienia pomiędzy Rybkami a Rekinami czyli dwoma klubami żużlowymi w Rybniku? Czy miasto zorganizuje okrągły stół? O to Arkadiusz Żabka pytał porannego gościa Radia 90 Wojciecha Kiljańczyka zastępcę prezydenta Rybnika, odpowiedzialnego w mieście za sport.
Bracia zostają w domu. JKH GKS Jastrzębie ogłasza kolejnych zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentowali klub. W zespole pozostają Łukasz i Radosław Nalewajkowie.
Idą jak burza - 8 spotkań, 8 zwycięstw. Piłkarze czwartoligowego ROW-u Rybnik dopisali kolejne trzy punkty do swojego konta i są tej wiosny niepokonani. Tym razem rybniczanie wygrali na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry 3:0.
To już koniec sezonu dla siatkarek Sari Żory. W miniony weekend żorzanki wzięły udział w turnieju półfinałowym II ligi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mimo ambitnej postawy nie zdołały wywalczyć jednego z dwóch pierwszych miejsc dających awans do turnieju finałowego.
Dobra wiadomości dla fanów hokeja w Jastrzębiu. Kontrakt z klubem przedłużył Emil Bagin.
Było o tym wiadomo od kilkunastu dni ale teraz mamy już oficjalne potwierdzenie. Jastrzębski Węgiel nie zagra w przyszłym sezonie w PlusLidze ogłosiła Polska Liga Siatkówki SA. Robert Krzyżaniak
Zacięty mecz z happy endem dla piłkarek ręcznych MTS Żory. W spotkaniu na szczycie Ligi Centralnej Kobiet, drugie w tabeli żorzanki zmierzyły się z pierwszą, drużyną APR Radom.
Tour de Silesia 2026 - ruszają tegoroczne wyścigi pod tym szyldem. Już w najbliższy weekend (25-26.04) edycja nocna, w lipcu klasyczny wyścig, a edycja gravel na początku września. Baza imprez mieści się w Godowie, na terenie LKS-u "Olza", to tam jest start i mega, a trasy prowadzą głównie po województwie śląskim.
Juniorzy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski. W turnieju finałowym, który rozegrano w nadmorskim Mrzeżynie, jastrzębska drużyna zdobyła wicemistrzostwo kraju. Jastrzębianie ulegli tylko rzeszowskiemu AKS-owi V LO. W meczu finałowym do rozstrzygnięcia dwóch setów konieczna była jednak gra na przewagi.
Czwartoligowe derby regionu dla ROW-u Rybnik. W minioną sobotę (18.04), Rybniczanie pokonali na własnym stadionie Unię Turza Śląska 3:1.