Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

CBA w Urzędzie Gminy w Kuźni Raciborskiej

Facebook Twitter

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zaniepokojeni zwłoką w podpisaniu umowy z ośrodkiem zdrowia poprosili burmistrza o dokumenty w tej sprawie. Od wielu lat opiekę medyczną mieszkańców zapewnia jeden z prywatnych podmiotów, który wynajmuje budynki należące do gminy.

W zarządzie spółki zasiada siostra burmistrza, która od kilkunastu lat pracuje w ośrodku zdrowia. Z końcem stycznia skończyła się umowa najmu, rozpoczęły się negocjacje i 8 marca zostało podpisane porozumienie na najbliższe 10 lat. Tymczasem 21 lutego na biurko burmistrza wpłynęło pismo z CBA.

Paweł Macha burmistrz Kuźni Raciborskiej w rozmowie z Arkadiuszem Żabką przyznał, że chciał, aby siostra była wyłączona z negocjacji, ale nie zgodził się na to właściciel spółki:

Negocjacje z ośrodkiem zdrowia na wniosek burmistrza prowadziła do końca jego zastępczyni. Nie mam sobie nic do zarzucenia – podkreśla burmistrz Macha:

Burmistrz Kuźni Raciborskiej nie ukrywa, że od pewnego czasu otrzymuje donosy i anonimy. Kto poinformował CBA to na razie zagadka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021