Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

CEEB: Ile osób złożyło w regionie deklaracje? Termin minął, ale ciągle można się zgłosić

Facebook Twitter

Końcem czerwca minął termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Przypomnijmy, każdy właściciel nieruchomości miał obowiązek poinformować urzędników, czym ogrzewa swój dom, podać źródło opalania, czy klasę kotła na paliwo stałe. Jak poradzili sobie z tym obowiązkiem mieszkańcy regionu?

Przypomnijmy, że w naszym województwie zbierano dane ze 167 gmin. Najlepszy wynik, bo 88 procent złożonych deklaracji odnotowano w trzech z nich, są wśród nich Gaszowice. Z obowiązku dobrze wywiązali się także mieszkańcy kilku innych, gdzie złożono co najmniej 80 procent deklaracji to: Jejkowice, Zebrzydowice, Kornowac, Mszana, Nędza, Godów, Pszów, a także Cieszyn.

Prawie na samym końcu listy są natomiast: Hażlach z powiatu cieszyńskiego, gdzie wpłynęło tylko 41 procent dokumentów, Lubomia 43 procent i Goleszów 45. A jak wypadają w tym zestawieniu gminy, w których smog najbardziej daje się we znaki? Rybnik jest także pod koniec stawki, tu w systemie zarejestrowano do tej pory 57 procent deklaracji, lepiej jest w Wodzisławiu Śląskim, tu wynik to 69 procent.

Dodajmy, że zestawienie nie jest jeszcze pełne. Wiadomo, że deklaracji papierowych wpłynęło o wiele więcej, urzędnicy zgodnie z prawem mają czas na wprowadzenie ich do systemu do końca tego roku, wtedy poznamy rzeczywiste dane.

System nadal jest otwarty i osoby, które nie złożyły deklaracji, wciąż mogą to zrobić. Kara za nie wywiązanie się z tego obowiązku to 500 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023