Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cel pal i Zwier(z)ciadło. Premierowe spektakle w WCK

Facebook Twitter

W lutym w Wodzisławskim Centrum Kultury na scenicznych deskach odbędą dwie premiery znakomitych spektakli. Pierwsza pt. „Cel pal” w wykonaniu Teatru Szydło odbędzie się 6 lutego o godzinie 16.00. Drugi premierowy pokaz w wykonaniu Teatru Tańca Memento pt. „Zwier(z)ciadło” odbędzie się 12 lutego o godzinie 18.00.

Oba spektakle, choć grane przez młodzieżowe grupy Wodzisławskiego Centrum Kultury to w pełni profesjonale przedsięwzięcia. Kostiumy, muzyka, scenografia, efekty specjalne zostały przygotowane jak w przypadku zawodowych produkcji. Oba spektakle zostały wyreżyserowane przez młode reżyserki, w pierwszym przypadku przez Dorotę Krawczyk, w drugim przez Małgorzatę Karwot. Spektakle są kompletnie rożne w treści i formie.

,,Cel pal”

Jest oszczędny w środkach, ale mocny w przekazie. Myślę, że rozbawi i wzruszy jednocześnie. Pomysł na spektakl powstał w zeszłym roku. Chcieliśmy zrobić przedstawienie, które poruszałoby kwestie istotne dla młodych ludzi w wieku, kiedy zbliżają się do dorosłości. Niepewność, wątpliwości, presja społeczna i niejasny plan na przyszłość to problemy, z którymi mierzy się młodzież na co dzień. Spektakl miał traktować o „pokoleniu przed wyborem”. W trakcie pracy nad spektaklem zmieniłyśmy nieco jego kierunek i w efekcie powstała historia o kobietach, miotających się pomiędzy swoimi ambicjami, marzeniami a wymaganiami, które nakłada na nie społeczeństwo. Wiele o tym mówimy dzisiaj w naszym kraju. Gdzie kończy się wybór a zaczyna się presja i brak wolności

– opowiada Dorota Krawczyk, reżyser i instruktor Teatru Szydło.

„Zwier(z)ciadło”

To z kolei spektakl taneczny, pełny muzyki, światła i efektów specjalnych. Równie mocny w swoim przekazanie. Spektakl został przygotowany przez najstarszą grupę Teatru Tańca Memento działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Widza z pewnością zaskoczą kostiumy i body painting wykonany na ciałach aktorów.

To spektakl, którego tematem staje się próba ukazania drugiego niezwykłego oblicza natury człowieka, nie do końca ludzkiego, a nieco bardziej zwierzęcego. Jest w nas coś nieodkrytego, nieokiełznanego; czy jest to potencjał czy jednak coś, co działa na naszą niekorzyść? Czy jest w nas jakaś cząstka zwierzęcia? Co łączy człowieka i zwierzę? Te pytania skłoniły nas do stworzenia nowego spektaklu

– mówi Małgorzata Karwot, reżyser spektaklu


Bilety dostępne w kasie WCK oraz na stronie internetowej. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10.00-12.00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj