Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cenny Plastik z Radlina. Innowacyjny pomysł na wykorzystanie odpadów

Facebook Twitter

Radlin chce być wzorem w zakresie recyklingu i segregacji odpadów. W mieście realizowane są kolejne projekty, które mają edukować mieszkańców i uczyć ich jak dać drugie życie np. tworzywom sztucznym. Tak zrodziło się działanie pod hasłem "Cenny Plastik".

Fot. mat. nadesłane

Wspólnie z katowickim Stowarzyszeniem Kurka Wodna radlińskie Centrum Usług Społecznych wymyśliło, jak przekonać mieszkańców do segregacji śmieci, pokazując im płynące z tego korzyści.

Koncepcja była prosta. Wykonano materiały edukacyjne, stworzono maszyny i pracownie przetapiania plastiku. Wybrane osoby miały okazję nauczyć się o właściwościach plastiku, o jego różnych rodzajach, o korzyściach jakie może plastik przynieść i o tym, który plastik można wielokrotnie przetwarzać.

Pracownia dała możliwość zaprojektowania i wytworzenia przedmiotów z plastiku odzyskanego z domowych śmieci. Centrum Usług Społecznych już niedługo będzie rozwijało ten pomysł. Testowane będą Pracownie Zielonych Kompetencji, w której każdy zainteresowany będzie mógł nauczyć się projektować produkty przy wtórnym wykorzystaniu materiałów. Pracownia będzie nastawiona na uzyskanie produktów zdatnych do stworzenia biznesu lub utworzenia marki.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj