Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Centralny Port Komunikacyjny: Którędy ma przebiegać linia z Ostrawy do Katowic?

Facebook Twitter

Centralny Port Komunikacyjny kłopotem dla części mieszkańców naszego regionu. Ciągle nie wiadomo, którędy ma przebiegać nowa linia kolejowa z Ostrawy do Katowic i dalej do CPK. Brak informacji to problem dla mieszkańców wielu gmin od granicy z Czechami do stolicy województwa.

Centralny Port Komunikacyjny: Lepsza najgorsza prawda niż niewiedza – nie ukrywa Grzegorz Wolnik pełnomocnik burmistrza Czerwionki-Leszczyn:

Grzegorz Wolnik: Ludzie żyją na bombie, bo lepsza jest najgorsza prawda, niż to, że nikt nie wie, którędy po prostu ta linia poleci. Uważam, że ze strony inwestora jest to absolutnie niepoważne, jest to traktowanie ludzi bardzo macoszemu. Nie wiadomo, czy inwestować w ten swój dom, czy nie inwestować, czy malować, czy zakładać fotowoltaikę. Ten temat jest dzisiaj najważniejszy, żebyśmy się dowiedzieli, jaki jest wariant inwestorski i jak rozmawiać z CPK.

Centralny Port Komunikacyjny: Brak konsultacji w gminie Godów

Tymczasem samorządowcy z Godowa informują, że wykonawca Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, firma Egis, dokonała zmiany niektórych wariantów przebiegu linii kolejowej na terenie gminy Godów. Nie przeprowadzono jednak konsultacji społecznych nowych wariantów, a mimo to firma rekomendowała już wariant inwestorski. Nie podaje go jednak do publicznej wiadomości, bo najpierw musi go zaakceptować Pełnomocnik Rządu do spraw CPK Marcin Horała. W specjalnym komunikacie Gmina Godów pisze, że zdecydowanie sprzeciwia się takim działaniom.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj