Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim świętuje pierwsze urodziny! [FOTO]

Facebook Twitter

To nie był łatwy rok, rok w pandemii, a pomimo to udało się zgromadzić w jednym miejscu kilkanaście stowarzyszeń i klubów sportowych, które swoją działalnością aktywizują mieszkańców. Dziś (27.08.) w siedzibie przy ulicy Styczyńskiego 2 urodzinowa feta! 

Mówi w rozmowie z Moniką Sokołowską Karina Powała kierująca pracą Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim:

Radio 90: To nie był łatwy czas na start takiej działalności, prawda?

Karina Powała: Dokładnie. Nasza działalność rozpoczęła się akurat w czasie kiedy wystąpił koronawirus, ale na szczęście nasze panie ze stowarzyszeń, z organizacji pozarządowych bardzo dzielnie się spisały. Zaczęły tworzyć taką działalność, na rzecz mieszkańców szyły maseczki, bardzo aktywnie działały. Mamy tutaj salę do dyspozycji, ale też dla takich aktywnych mieszkańców, którzy działają w grupach nieformalnych, można z nich skorzystać, są to sale darmowe.

Radio 90: Czego Wam życzyć?

Karina Powała: Przede wszystkim takich nadal wspaniałych ludzi i atmosfery, żeby nadal było gwarno i tak nasza placówka funkcjonowała!

Aktywnie przy Styczyńskiego 2 działa Stowarzyszenie kobiet z pasjami i bez. Mówi prezes Stowarzyszenia kobiet z pasjami i bez, Izabella Wysocka-Kabut, która na co dzień prowadzi też zajęcia fitness w butach do skakania:

Izabella Wysocka-Kabut: Stowarzyszenie powstało z dziewczyn, które chodzą na moje zajęcia. Zintegrowałyśmy się, zaprzyjaźniłyśmy i stąd całe to zamieszanie. Tutaj mamy siedzibę i mamy się tutaj nieźle. Często się spotykamy, zawiązało się mnóstwo przyjaźni. Kiedyś było to tylko moim pomysłem, a teraz dziewczyny same się uaktywniają. (…) Jedne mają już swoje pasje, a inne dopiero je odkrywają. (…)

W Centrum Aktywności Społecznej można też nauczyć się rękodzieła. Przekonuje Zuzanna Wydra, która w wodzisławskim CAS-ie będzie prowadziła zajęcia z rękodzieła:

Zuzanna Wydra: Szydełkowanie, makrama, robienie na drutach, decoupage, cały ogrom rękodzieła jaki jest. To jest wszystko modne teraz i każdy chce mieć coś, co zrobił sam. (…) Nie ma czegoś takiego jak powtarzalność, każda rzecz jest inna, unikatowa, jedyna w swoim rodzaju.

A Styczyńskiego 2 to też adres Wodzisławskiego Uniwersytetu III Wieku. Mówi Jadwiga Widenka, prezes Wodzisławskiego Uniwersytetu III Wieku:

Jadwiga Widenka: Czujemy się bardzo dobrze. Atmosfera jest fajna, nigdy nie jesteśmy sami. Trochę ciasno, ale jak ciasno to też jest miło, nie w samotności. W tej chwili są jeszcze wakacje, ale już niedługo ruszamy. Mamy zajęcia edukacyjne, języki, warsztaty. Każdy może u nas rozwijać swoje pasje. Mamy dużo warsztatów – manualne, psychologiczne, rekreacyjne, tańce. W związku z pandemią trochę nas ubyło (…), ale myślę, że ta liczba się zwiększy.

Na urodzinową zabawę zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj