Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Centrum Kultury w Knurowie otrzymało ponad półtora miliona złotych

Facebook Twitter

To kwota, która pozwoli na wyremontowanie głównej siedziby biblioteki miejskiej, ale też jej doposażenie, tak by stała się placówką XXI wieku. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mówi Jerzy Kosowski, dyrektor knurowskiego centrum:

Również multimedialnie, nawet oprócz samej biblioteki dodatkowe pomieszczenie chcielibyśmy wygospodarować na właśnie taką salę wyposażoną w różnego rodzaju sprzęt multimedialny: rzutnik, komputery, plakaty cyfrowe do pokazów różnego rodzaju dla dzieci i młodzieży.

Zaplanowano też prace remontowe:

Prace remontowe praktycznie od podstaw – od wymiany centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej po podłogi, sufity, oświetlenie, ubikacje. Praktycznie wszystko – wymiana biurek, półek, krzeseł – całego tego sprzętu, który jest już lekko zdezelowany. Część z tego będzie można wykorzystać na innych naszych obiektach.

Prace mają ruszyć latem przyszłego roku, podzielone zostaną na dwa etapy. Główna siedziba biblioteki będzie nieczynna, w związku z tym czytelników czekają utrudnienia:

Część księgozbioru, na tyle na ile to będzie możliwe, zostanie przeniesiona do innej naszej placówki, mianowicie do Klubu Kultury Lokalnej „Sztukateria” oraz do filii numer 1. Również część personelu zostanie przeniesiona do tych placówek, tam będą prowadzić normalne wypożyczenia. (…)

Nowy sprzęt elektroniczny i reszta wyposażenia trafi do knurowskiej biblioteki na początku 2015 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj