Centrum przesiadkowe w Jejkowicach oficjalnie otwarte [FOTO, WIDEO]
Centrum przesiadkowe w Jejkowicach otwarte i udostępnione pasażerom. Ci mogę już teraz nie pod chmurką, czy pod przystankową wiatą, a w eleganckiej i ciepłej poczekalni zaczekać na swój autobus.

Szacowany czas czytania: 02:15
To trzy osobne budynki – w jednym powstała ogólnodostępna poczekalnia, dwa pozostałe będą przeznaczone na wynajem – na restauracje, czy sklepy. Mowa o nowoczesnym Centrum Przesiadkowym w Jejkowicach, które właśnie zostało otwarte i z którego od dziś korzystać mogą pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej.
Centrum przesiadkowe w Jejkowicach otwarte. Jak mówi wójt Marek Bąk, inwestycja ma swoich zarówno zwolenników, jak i przeciwników. O opinie nasza reporterka pytała dziś i kierowców, i mieszkańców.
Jestem pod wrażeniem, że takie coś powstało. Do tej pory czekaliśmy na autobus pod chmurką
– mówili nam pasażerowie.

Z centrum przesiadkowego dumny jest wójt Jejkowic, Marek Bąk. Oprowadził po nim naszą reporterkę Basię Kubicę- Kasperzec:
Marek Bąk: Mamy wybudowane trzy budynki. Pierwszy budynek, to jest poczekalnia, z biletomatem, z wyświetlaczem rozkładu jazdy, z ogólnodostępnymi toaletami. Wiemy wszyscy, że był to problem przede wszystkim dla kierowców, którzy tutaj mają swoje postoje. Kolejne dwa budynki to są lokale pod wynajem, więc już w najbliższym czasie przynajmniej mam taką nadzieję, gmina Jejkowice będzie ogłaszała przetarg na wynajem tych lokali. I mam nadzieję, że zaczną przynosić zysk dla gminy.
Radio 90: Chciałam też spytać o ogólną dostępność… Nie obawia się pan aktów wandalizmu?
Marek Bąk: Zawsze są obawy. To nie jest tak, że nie boimy się. Obiekt jest monitorowany. Jest też już zatrudniony gospodarz tego obiektu, który będzie go doglądał, więc mam nadzieję, że unikniemy takich sytuacji jak w sąsiednich gminach.

Czy Jejkowice mają plan na rozszerzanie linii autobusowych? Posłuchajcie:
Marek Bąk: Myślę, że częstotliwość kursów w stronę Rybnika jest spora, tutaj praktycznie co 15 minut odjeżdża autobus, ale myślimy o dodatkowych kierunkach. Na pewno takim kierunkiem, na który chcemy się otworzyć to są Orzepowice i szpital. Pierwsze sygnały poszły do miasta Rybnika, więc mam nadzieję, że uda się to zrealizować.
Budowa centrum przesiadkowego to jedna z największych inwestycji w gminie, znacznie droższa i większa jeśli chodzi o skalę, była jedynie budowa kanalizacji. Budowa centrum kosztowała ponad 8 milionów złotych.
Czytaj także: