Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Centrum przesiadkowe wyrasta powoli z ziemi

Facebook Twitter

Chodzi o nową inwestycję w Wodzisławiu realizowana w ramach rewitalizacji dworca PKP w tym mieście. Ideą tej inwestycji jest połączenie w jednym punkcie miasta transportu kolejowego, autobusowego, rowerowego i samochodowego.

fot. wodzislaw-slaski.pl

Wszystko po to by zwiększyć atrakcyjność komunikacji publicznej – autobusowej oraz kolejowej, dla mieszkańców. Obecnie budowane są m.in. parking na styku ul. Rybnickiej i Jana Pawła II oraz ścieżka łącząca Stare Miasto z Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Projekt Centrum Przesiadkowego obejmuje:

– przebudowę, rozbudowę i remont budynku wodzisławskiego dworca kolejowego na obiekt pn. „Stacja – Centrum Przesiadkowe Wodzisław Śląski”,
– zagospodarowanie terenu wokół dworca,
– budowę tras rowerowych,
– budowę infrastruktury liniowej prowadzącej z Radlina do Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim.

W ramach budowy Centrum Przesiadkowego zaplanowano m.in.: utworzenie parkingu na części skweru na styku ul. Rybnickiej i Jana Pawła II, miejsca do bezpiecznego pozostawienia rowerów, wypożyczalni rowerów czy parkingu dla osób niepełnosprawnych. Inne działania to wyodrębnienie nowych ścieżek rowerowych, usytuowanych wzdłuż ul. 26 Marca oraz ścieżki ul. Pośpiecha-Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj