Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Chałupki: Sądowy zakaz i jazda pod wpływem alkoholu

Facebook Twitter

Jechał pijany z sądowym zakazem kierowania rowerem. W sobotę 30 maja policjanci z Krzyżanowic, podejrzewając o nietrzeźwość, zatrzymali w Chałupkach na ulicy Bocznej 66-letniego rowerzystę do kontroli.

Fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl

Okazało się, że cyklista ma ponad dwa promile alkoholu we krwi. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych, okazało się, że posiada on sądowy zakaz kierowania rowerem. Sprawa trafiła do sądu.

Za policją przypominamy:

W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajduje się stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

Na tym jednak nie koniec. Po nowelizacji przepisów, zaostrzone zostały kary dla tych rowerzystów, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu i spowodują zagrożenie w ruchu drogowym. Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę, ma prawo skierować sprawę do sądu.

Czytaj także:

Z tym wyposażeniem roweru unikniesz mandatu

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj