Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Chaos na Śląsku. Szef śląskiego sanepidu przeprasza za błędy

Facebook Twitter

"Sytuacja nas przerosła" - przyznał śląski wojewódzki inspektor sanitarny, Grzegorz Hudzik. "Nie mamy więcej możliwości. Trzeba uczciwie to powiedzieć, przeprosić za powolność wydawanych decyzji i kontakt. Proszę o cierpliwość, dotrzemy do każdego z państwa" - dodaje.

Grzegorz Hudzik, śląski wojewódzki inspektor sanitarny/ FB

A o chaosie w naszym województwie spowodowanym ogromną liczbą przeprowadzanych testów, niezwykle długim czasie przebywania na kwarantannach, braku informacji o wynikach, mówiliśmy już wielokrotnie w Radiu 90.

O zamieszaniu mówi nasza słuchaczka, Sabina:

Żadnych wyników się nie dostaje pisemnie. My wierzymy komuś na słowo. Ktoś do nas dzwoni, nawet nie wiemy kto, bo po drugiej stronie słuchawki może być każdy. Ktoś dzwoni i mówi, że pan jest chory, proszę siedzieć w domu, żadnych objawów nie ma. My posłusznie siedzimy i słuchamy. Natomiast jeśli chodzi o wyniki, to tak naprawdę nie wiemy, które są błędne, które są prawdziwe. Pani w sanepidzie nas poinformowała, że ten negatywny jest błędny, ale skąd mamy wiedzieć, czy ten pozytywny też nie jest.

Szef Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach, Grzegorz Hudzik przyznał, że próbki często są źle opisane lub ulegają zniszczeniu podczas transportu:

To są błędy ludzkie, nie myli się ten, kto nic nie robi. Mając ograniczone zasoby ludzkie, nie jesteśmy w stanie informować wszystkich na bieżąco. Przepraszamy. Staramy się maksymalnie szybko informować po otrzymaniu wyników badań.

Czy mieszkańcy naszego regionu, uwięzieni na kwarantannach, przyjmują te wyjaśnienia?

Ja nie mam żadnych pretensji do tych pań pracujących w Sanepidzie. Podejrzewam, że mają bardzo ciężko, nawał tej pracy i ludzi, którzy tam dzwonią na umór. Ja nie do nich mam pretensje. Ja mam pretensje do systemu i organizacji tego wszystkiego.

W sumie na Śląsku przeprowadzono już ponad 104 tysiące testów na obecność koronawirusa. Potwierdzono nieco ponad 10 tysięcy zakażań (stan na wtorek 9 czerwca).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020