Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Charytatywny Kiermasz Wielkanocny w Focus Park w Rybniku

Facebook Twitter

Wydarzenie planowane jest od 23 do 25 marca codziennie od 9:00 do 21:00 w Focus Park w Rybniku. Kupując oryginalne ozdoby i dekoracje wielkanocne można będzie wspomóc twórczość i rehabilitację podopiecznych z WTZ-ów, stowarzyszeń i fundacji z regionu rybnickiego. Kiermasz ma charakter non-profit.

Wśród licznych prac prezentowanych na tegorocznym kiermaszu znajdą się dekoracje świąteczne oraz oryginalne ozdoby wykonane przez podopiecznych lokalnych stowarzyszeń, fundacji oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Znajdziemy tam różnokolorowe pisanki, ręcznie wykonane palmy i stroiki wielkanocne oraz wiele innych unikatowych ozdób związanych z Wielkanocą.

Każdy zakup sprawi ogromną radość nie tylko kupującemu, ale i twórcy. Wystawione przedmioty to głównie rękodzieła wytworzone w ramach zajęć terapeutycznych. Kiermasz Świąteczny organizowany jest z myślą o jego wykonawcach. Poprzez sztukę mają oni możliwość zaprezentowania swoich artystycznych umiejętności. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na: rehabilitację, integrację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych, wyjazdy turystyczno-terapeutyczne dla podopiecznych oraz zakup materiałów, z których powstaną kolejne wyjątkowe dzieła.

Partnerami społecznymi wydarzenia są: Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań” z Rybnika oraz Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2 „Latarnia” z Rybnika – Niedobczyc, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rybniku , Warsztat Terapii Zajęciowej z Czerwionki – Leszczyn Stowarzyszenie Pod Wieżą działające przy SPZOZ Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021