Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chcą mieć smog pod kontrolą także w Pawłowicach

Facebook Twitter

W gminie rozpoczęło się sprawdzanie jakości opału używanego w domowych paleniskach. Upoważnieni pracownicy magistratu, sami lub z policją, sprawdzają rodzaj używanego opału i sposób segregacji odpadów.

Fot. pawlowice.pl

W trakcie kontroli może być również pobrana do badania próbka popiołu z paleniska. Kontrole będą przeprowadzane zgodnie z miesięcznym harmonogramem ustalonym z policją.

Poza harmonogramem przeprowadzane będą kontrole wynikające z wprowadzenia II lub III poziomu ostrzegania Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Śląskiego. W tym przypadku w pierwszej kolejności sprawdzane będą posesje, co do których istnieje podejrzenie o spalanie śmieci lub niewłaściwego opału. To już trzeci sezon grzewczy, podczas którego pracownicy urzędu przeprowadzają kontrole na prywatnych posesjach. Również mieszkańcy, którzy zauważą nieprawidłowości związane z ogrzewaniem domów, mogą zgłaszać ten fakt do Referatu Ochrony środowiska i Rolnictwa, tel. 32 47 56 328.

Czynności sprawdzające wiążą się z wprowadzeniem w województwie we wrześniu 2017r. uchwały antysmogowej. Zgodnie z jej założeniami prywatne domy nie mogą być ogrzewane paliwami złej jakości, czyli węglem brunatnym, mułem i flotokoncentratami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022