Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chcą pokazać świat takim, jakim jest naprawdę. Nowy spektakl Studia Tańca Vivero z Rybnika „Ciało moje”

Facebook Twitter

Chcą pokazać świat takim jakim jest on naprawdę. Bez lukru i brokatu. Historie opowiedziane tańcem i ruchem. Studio Tańca Vivero z Rybnika zaprasza na premierę spektaklu "Ciało moje".

Współautorkami scenariusza są występujące w nim młode artystki, a poszczególne sceny i teksty napisało samo życie. Mówi reżyserka spektaklu:

Izabela Barska-Kaczmarczyk: W spektaklu padają teksty, hasła, które dziewczyny na swój temat kiedyś przeczytały albo usłyszały. Też historie ogólnopolskie albo ogólnoświatowe, które wszystkich bardzo dotknęły. Samobójstwa, prześladowania, hejt w internecie. (…) Jak się z młodymi ludźmi porozmawia to okazuje się, że w złą stronę to idzie, oni są stłamszeni i przytłoczeni tym, co się wokół nich dzieje.

Reżyserka spektaklu dodaje, że często postrzega się nas przez to jak wyglądamy:

Izabela Barska-Kaczmarczyk: Mało kto opowiada o tym co jest w środku, a najczęściej wkleja zdjęcia, a robi się to po to, żeby szukać akceptacji, a z tym jest różnie. Ludziom się wydaje, że w internecie są anonimowi i bezkarni i można wszystko napisać o drugim człowieku. (…) Dotykamy nie tylko spraw cielesnych i wyglądu, ale też przekonań, światopoglądu, orientacji. (…)

Premiera spektaklu w sobotę (18.09.) o godz. 19.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej. „Ciało moje” przeznaczone jest dla widzów od 15. roku życia.

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023