Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chcą posprzątać żorską Gichtę

Facebook Twitter

Chcą posprzątać żorską Gichtę, zachęcają do tego także miłośników rekreacji na świeżym powietrzu. Las Gichta to jedno z miejsc bardzo chętnie odwiedzane przez biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów. Niestety sporo osób wyjeżdżając stamtąd, zostawia "pamiątki" w postacie nieczystości.

Fot. zory.pl

Dlatego członkowie klubu biegowego HRmax Żory ponownie zapraszają do wspólnego posprzątania lasu. Akcja pod nazwą „Zabierz 5 z lasu” odbędzie się w najbliższą sobotę (13.03.) od godziny 9:00. Start w miejscu wejścia do lasu, przy ul. Gichta. Organizatorzy akcji zapewniają worki oraz rękawiczki i przypominają o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych.

Do akcji może przyłączyć się każdy, komu nie jest obojętny los i wygląd żorskich terenów leśnych. Chętni otrzymają worki na śmieci oraz rękawiczki, choć oczywiście można zabrać własny sprzęt. Pełne worki zostaną przewiezione z wyznaczonych miejsc do kontenerów Lasów Państwowych. Podobnie jak w poprzednich edycjach sprawami organizacyjnymi zajmują się Ewa Kałus oraz Iza Weisman wraz z członkami klubu HRmax Żory. Sprzątanie odbędzie się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad bezpieczeństwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj