Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chcesz mieć łatwiej na rynku pracy? Podpowiadamy, jaki wybrać profil klasy

Facebook Twitter

Niektórzy przy wyborze kierunku swojej edukacji wybierają tak, by było jak najbardziej praktycznie. Inni stawiają na wykształcenie zgodne z zainteresowaniami. Oczywiście, zdarza się, że jedno z drugim można połączyć, jednak nie zawsze tak jest. Wiadomo jednak, że są takie profile, których ukończenie wiele ułatwia...

Nauka na takich kierunkach to większe szanse na zatrudnienie – uważa Teresa Bierza dyrektor Powiatowego Urzędu pracy w Rybniku. O czym mowa? O profilu matematyczno-fizyczno-chemicznym:

To jest dramat, są absolwenci kierunków nauczycielskich i pedagogicznych, którzy do nas w dalszym ciągu napływają. Spośród ponad 230 osób, które można określić, że mają kierunki nauczycielskie lub są nauczycielami, ponad 130 to pedagodzy. Przecież to jest armia ludzi, którzy w życiu – choćby nie wiem, ile szkół było i nie wiadomo, jaki wyż – to i tak w życiu pracy w swoim zawodzie nie dostaną.

Radio 90: Jaki kierunek Pani poleciłaby do nauki, do studiowania, by po jego ukończeniu znaleźć pracę?

Z obserwacji ostatnich lat wynika, że młodzież wybierając profile w szkołach, powinna pójść na ten słynny mat-fiz-chem. Później ci ludzie naprawdę mają mało problemów ze znalezieniem pracy.

Przyznać jednak trzeba, że to niełatwy kierunek, dla prawdziwych „ścisłowców”.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj