Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Chcesz osobiście złożyć wniosek o świadczenie 500+? Postoisz w kolejce

Facebook Twitter

Tak jest na przykład w Rybniku, gdzie dokumenty są przyjmowane tylko w jednym punkcie przy ulicy Raciborskiej. 'Swoje trzeba niestety odstać' - mówili reporterowi Radia 90, ci, którzy czekali w kolejce.

Posłuchaj naszej sondy:

…potwierdza to zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, Mirosław Górka, który zachęca do składania wniosków drogą elektroniczną:

Ponad połowa rybniczan złożyła już wnioski elektronicznie, do czego serdecznie też zapraszamy, zresztą ministerstwo polityki społecznej wskazuje, że najlepsze rozwiązanie to bankowość elektroniczna, system Empatia- to są takie główne narzędzia. Jest to przede wszystkim o wiele szybsza forma realizacji czy złożenia wniosku o świadczenie dobry start bądź świadczenie 500+. Większość banków w kraju- chyba już właściwie wszystkie- mają już zakładkę, w której można złożyć wniosek elektronicznie, także zachęcamy do tego. Jest to nieodpłatne, mało tego decyzje zdecydowanie szybciej przychodzą w informacji o wniosku również, także to jest niesamowite ułatwienie dla mieszkańców.

Czy jeden punkt przyjmowania wniosków to jednak nie za mało na tak duże miasto? – pytają mieszkańcy Rybnika. Ich zdaniem przydałby się jeszcze co najmniej jeden. Co na to dyrektor Górka?

W dwóch poprzednich latach oczywiście były te punkty, ale z roku na rok tych wniosków elektronicznych spływało coraz więcej. Mało tego miesiące wakacyjne są takimi miesiącami, w których część mieszkańców zaczyna dopiero wracać i też wsiadać do komputerów. W tym roku te wniosku są przyjmowane tylko przy ulicy Raciborskiej.

Radio 90: To wystarczy?

W naszej ocenie tak zresztą sąsiednie miasta czy gminy raczej odchodzą od tego, żeby w wielu miejscach takie punkty były. My jesteśmy już przyzwyczajeni do programu 500+, 300+, Dobry Start. System elektroniczny jest bardzo dobrze rozwinięty, a liczba tych wniosków papierowych maleje.

   

Przypomnijmy, punkt, w którym przyjmowane są wnioski o świadczenie 500+ i 300+ mieści się w Rybniku przy ulicy Raciborskiej 20.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2020