Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chcesz słyszeć czy widzieć na stadionie w Raciborzu? [WIDEO]

Facebook Twitter

Taki wybór mają kibice zasiadający na trybunach świeżo wyremontowanego stadionu lekkoatletycznego w Raciborzu. Chodzi głównie o fanów piłki nożnej, którzy przychodzą na Zamkową, by oglądać spotkania Unii Racibórz. Z ich strony pojawiły się głosy, że nie z każdego miejsca trybun mogą śledzić to, co dzieje się na boisku.

Te uwagi docierają także do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Tłumaczy Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu:

Nie mamy za bardzo wpływu na to, co tutaj mamy. Projekt zakładał zawody lekkoatletyczne, podczas których pewnie też nie wszędzie wszystko widać. Stadion nie jest zadaszony, jest otwarty, jest duży, te głośniki trzeba było tak zamontować, żeby ten dźwięk się rozchodził dobrze, żeby wszystko było dobrze słyszalne zarówno dla zawodników startujących z bieżni, czy grających na boisku, jak i dla kibiców. Wszystko było wymierzone, zaprojektowane, aby efekt był optymalny. (…) Niestety tu musiały znaleźć się te słupy i one fragmenty boiska przysłaniają.

Stadion przy Zamkowej projektowany był głównie dla lekkoatletów:

Projekt był konsultowany z Polskim Związkiem Lekkoatletyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki finansowało projekt głównie pod kątem lekkoatletyki, to ona była dyscypliną wiodącą. Była przygotowana całkowicie nawierzchnia tartanowa, poliuretan dla biegaczy, dla zawodników startujących w lekkoatletyce. (…) Wiadomo, że też na boiskach jest murawa, ona służy zarówno piłkarzom, jak i lekkoatletom. (…) Mając taką murawę, grzechem byłoby nie wykorzystać tego, żeby tutaj piłka nożna też istniała.

I tak też się stało, mecze piłki nożnej są rozgrywane na tym stadionie i dyrektor Borkowski przekonuje, że można znaleźć takie miejsce na trybunach, by bez przeszkód oglądać widowisko:

Stadion ma 5000 miejsc, chcielibyśmy, aby tyle osób przychodziło na te widowiska. Można znaleźć takie miejsca, z których widać bardzo dobrze, a są takie, które przysłaniają. Nie mamy na to wpływu, ale wydaje mi się, że nie jest najgorzej.

Co widać z trybun stadionu lekkoatletycznego przy Zamkowej? Zobaczcie na filmie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj