Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chcesz wejść do sklepu PGG? Dołącz deklarację CEEB

Facebook Twitter

"Czy to kolejne utrudnienie? Dlaczego, żeby móc kupić węgiel w sklepie internetowym PGG muszę teraz dołączyć zeskanowaną deklarację złożoną w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków? Dla starszych osób to nie takie łatwe, a może PGG chce ograniczyć w ten sposób liczbę klientów" - pyta w mailu do naszej redakcji Bronisława z Rybnika.

Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski potwierdza, taki dokument trzeba dołączyć, ale jak mówi wszystko po to, by usprawnić działanie sklepu internetowego.

Tomasz Głogowski: Chodzi o skan deklaracji, która jest niezbędna do odebrania węgla. Jest to związane z procedurą wydania tego węgla, więc nasi klienci internetowi zostali o tym poinformowani. Wszystkie osoby, które chcą dokonać transakcji za pomocą sklepu internetowego, muszę przejść ten system weryfikacji, ale tak jest w każdym innym sklepie. My nie tworzymy sytuacji, które nie występują w świecie internetowym. Nie jest to nic nadzwyczajnego ze strony spółki naszego sklepu.

Faktem jest, że dla wielu osób zeskanowanie dokumentu i dołączenie go do systemu może być pewnym problemem:

Tomasz Głogowski: Nasze działania nie są związane z tym, aby komukolwiek utrudnić zakup węgla. Chcemy tę procedurę maksymalnie ułatwić i uprościć. Tak, aby po dokonaniu transakcji zakupu węgla w sklepie, jak najszybciej nasz klient mógł odebrać kupiony węgiel. Po dokonaniu transakcji klient umawia się na odbiór tego węgla i ten odbiór przebiega bardzo sprawnie, ale jest to możliwe m.in. dzięki temu, że przygotowaliśmy czytelną i sprawną komunikację, czytelne i sprawne procedury zakupu węgla w sklepie internetowym.

Jak dodaje Tomasz Głogowski podczas jednej sesji zakupowej w sklepie internetowym PGG sprzedawane jest od 25 do 40 tysięcy ton węgla. Do sklepu loguje się wtedy około milion osób próbujących kupić węgiel.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lutego 2023