StartKultura

Chcesz zostać dźwiękonautą? To zaproszenie na warsztaty „Laboratorium TRZASKODŹWIĘKÓW”

„LABORATORIUM TRZASKODŹWIĘKÓW” to wspólne budowanie instrumentów oraz obiektów dźwiękowych z materiałów przeznaczonych do recyklingu (upcycling) i tworzenia galerii dźwięków!  Na finał projektu przygotowany zostanie wielki koncert.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Manderla – muzyk, sound designer, pedagog, laureat głównej nagrody konkursu kompozytorskiego organizowanego przez Polskie Radio program 2 „Świat cyfry. Świat muzyki”. Twórca i współtwórca muzyki do spektakli, projektów muzyczno-teatralnych, słowno-muzycznych oraz interaktywnych instalacji multimedialnych. Twórca „Laboratorium TRZASKODŹWIĘKÓW”, którego ideą jest przetwarzanie materiałów przeznaczonych do recyklingu, tworzenie instrumentów i obiektów grających, udźwiękawianie przedmiotów codziennego użytku (np. pędzel, ołówek, paletki do gry w tenisa ) oraz przetwarzanie odgłosów otaczającej nas przestrzeni za pomocą elektroniki.

„Laboratorium Dźwięków” brało udział w pionierskich projektach artystycznych w Warszawie („Open impro. Komunikacja niewerbalna”) oraz w Szwajcarii („Bestiarium Fortune Square”, „MetAtem”) i Austrii („Bassboxtring”), na zaproszenie znakomitego kontrabasisty, kompozytora i performera Aleksandra Gabrysia, a także w projektach edukacyjnych, organizując warsztaty w Rybniku (m.in. „Festiwal Ekologiczny”, „Port Sztuki”), Żorach, Raciborzu, Knurowie, Bytomiu („Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów”), a ostatnio również na „Przystanku Woodstock”.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Zostaw komentarz