Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chciał zarobić wirtualnie, stracił realnie. 280 tysięcy padło łupem oszustów

Facebook Twitter

Jastrzębscy policjanci ostrzegają i zalecają ostrożność przy kontaktach z osobami, które obiecują wysokie zyski w krótkim czasie. Jastrzębianin miał zarobić na kryptowalucie, a w efekcie stracił ponad 280 tysięcy złotych.

Fot. pixabay.com

Do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zgłosił się jastrzębianin, który poinformował, że w wyniku oszustwa stracił ponad 280 tysięcy złotych. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych znalazł ogłoszenie, jak można zarobić w krótkim czasie bardzo duże pieniądze. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju zadzwonił na podany numer telefonu, gdzie rozmówca ze wschodnim akcentem wyjaśnił na czym polega ich działalność i jak w szybki sposób można się wzbogacić. Na początek mężczyzna wpłacił kwotę około 800 złotych.

Mężczyzna instruowany był telefonicznie krok po kroku, jaką aplikację musi pobrać na swój komputer, gdzie ma się zalogować, na jakiej stronie internetowej. Program pomagał oszustom oszacować możliwości finansowe rozmówcy, a co za tym idzie zachęcać do kolejnym przelewów mających na celu wzbogacenie się jastrzębianina. Po jakimś czasie na wskazanej stronie internetowej rozmówca zauważył, że zainwestowane przez niego środki finansowe przynoszą zaskakujące zyski. Zachęcony rezultatami dał się nakłonić na przelew kolejnych kwot.

24 lutego 2022 roku, gdy jastrzębianin nie mógł nawiązać kontaktu z maklerem postanowił wypłacić swoje pieniądze i tu zaczęły się przysłowiowe schody. Okazało się, że pieniędzy nie ma. Jastrzębianin stracił zainwestowane 220 tysięcy złotych oraz ponad 65 tysięcy wypracowanych zysków z inwestycji. Mężczyzna, szukając informacji na temat firmy, w której zainwestował pieniądze, znalazł niestety tylko informacje o oszukanych osobach.

To nie jedyny przypadek, jaki został zgłoszony jastrzębskim policjantom w ostatnim czasie, dlatego apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku w tego tupu przedsięwzięciach finansowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022