Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chcieli okraść zamkniętą stadninę w Warszowicach

Facebook Twitter

Kolejna próba okradzenia dawnej stadniny w Warszowicach. Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży mieszkańców Katowic.

Fot. pszczyna.policja.gov.pl

Podczas wieczornego patrolu w Warszowicach uwagę policjantów zwrócił zaparkowany samochód typu bus przed nieczynną stadniną. Mundurowi postanowili sprawdzić to miejsce z bliska. Okazało się, że pojawili się tam w ostatnim momencie, ponieważ obecni w kabinie wozu dwaj mężczyźni już szykowali się do odjazdu.

Po sprawdzeniu „paki” okazało się, że jest ona wypełniona przedmiotami pochodzącymi z kradzieży. Były tam m.in. krzesła, wanna, kabina prysznicowa, stolik, grzejnik i inne. Przedmioty o wartości ok. 5 000 złotych na szczęście nie stały się przestępczym łupem. Sprawcy to mieszkańcy Katowic w wieku 41 i 42 lat, którzy natychmiast zostali zatrzymani.

Jak ustalili policjanci, obaj mężczyźni byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu, a jeden z nich działał w ramach recydywy. Sprawcy usłyszeli zarzuty, do których przyznali się w całości. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024