Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Chętnie pomagamy… nawet pijanemu wsiąść za kierownicę

Facebook Twitter

Tak wynika z prowokacji, jaką śląska policja przygotowała w ramach kampanii „Alkohol na drodze zabija”. Aktor udający pijanego prosił o pomoc.

Posłuchaj jak to wyglądało:

Każda osoba, która dziwnie się zachowuje, woń alkoholu, zatacza się – to powinno nas zaniepokoić. Musimy zareagować i wezwać policję, wystarczy zadzwonić – 112. To jest podstawa – mówi Mirosław Dybich ze śląskiej drogówki. Na czterech zaczepionych kierowców, dwóch podstawionemu aktorowi pomogło, dwóch- odmówiło:

Jak komentują policjanci, mimo licznych akcji społecznych, apeli i kar, kierowcy nadal nie czują wagi swoich zachowań w codziennych sytuacjach drogowych. Prowokacja pokazuje, że bez problemu można znaleźć osoby, które pomogą pijanemu wsiąść za kierownicę.

Śląska Policja w ramach kampanii „Alkohol na drodze zabija” zaprezentuje w najbliższym czasie studium przypadku 5 najczęstszych sytuacji, w których kierowca wsiada do samochodu pod wpływem alkoholu. Policjanci mają nadzieję, że ta kolejna akcja będzie miała wpływ nie tylko na osoby, które bezpośrednio stwarzają zagrożenie na drodze, ale również świadków takich sytuacji, czyli osoby, które mogą zapobiec tragedii. Wszyscy mamy na to wpływ. Reagujmy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj