Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chętnych było więcej niż numerów startowych! Żorski Bieg Uliczny już za nami

Facebook Twitter

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się 11. Żorski Bieg Uliczny. Na starcie biegu głównego stanęło ponad 700 osób, w biegu po zdrowie frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.

Mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, Arkadiusz Stanula:

W tym Biegu Po Zdrowie byliśmy przygotowani na prawie 950 osób, wszystko rozdaliśmy. Była konsternacja – co robić? Szybko podjęliśmy decyzję, że osoby, którym brakło numeru, mogą startować bez numeru, bo liczy się udział. Niestety, te osoby nie dostały medalu, ale ja mam nadzieję, że my to zweryfikujemy za rok. Spróbujemy się na jeszcze większą liczbę osób przygotować. Dopisali ludzi, dopisała pogoda, z organizacją jest lepiej, więc jestem bardzo zadowolony.

Zadowoleni byli także zarówno uczestnicy Biegu Głównego, jak i Biegu Po Zdrowie:

Gościem specjalnym Żorskiego Biegu Ulicznego była dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, raciborzanka, Justyna Święty-Ersetic:

Od razu przyjęłam zaproszenie, spojrzałam tylko w kalendarz,  czy mam wolny termin. Udało się. Cieszę się, bo mam do Żor blisko. Pogoda dopisała, frekwencja tym bardziej, nic, tylko się cieszyć. Mam nadzieję, że część osób zachęcę do uprawiania jakiegokolwiek sportu, niekoniecznie biegania. Ruch bardzo dobrze wpływa na zdrowie, mam nadzieję, że te stereotypy dzieci siedzących przed komputerami się zmienią, a młodzież będzie spędzała wolny czas na świeżym powietrzu.

Organizatorzy Żorskiego Biegu Ulicznego już zapraszają na jego kolejną edycję za rok. Wcześniej, 11 listopada, na Rynku w Żorach pierwszy Biało-Czerwony Bieg na dystansie 2,5 km.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj