Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Chirurgia w Wodzisławiu: już 45 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Facebook Twitter

Już 45 osób z potwierdzonym koronawirusem. Rośnie liczba zakażonych w wodzisławskim szpitalu.  To 20 pacjentów i 25 osób z personelu oddziału chirurgii ogólnej.

Jak już Was informowaliśmy: od wtorku (31.03.) 45 osób przebywało tam na kwarantannie po tym, jak u jednego z pacjentów oddziału wykryto koronawirusa. W sumie pobrano wymazy od ponad 70 osób. „Nie mamy jeszcze wszystkich wyników” – mówi starosta wodzisławski, Leszek Bizoń:

Zawieszamy całkowicie przyjęcia do szpitala zarówno w Wodzisławiu jak i w Rydułtowach. Poza oddziałem pediatrii i nocną świąteczną opieką – to na razie działa na dotychczasowych zasadach. Natomiast w całym szpitalu jest w tej chwili prowadzone postępowanie epidemiologiczne, polegające na ustaleniu ewentualnych kontaktów tych osób zarażonych z kolejnymi osobami czy z rodzinami, żeby określić grupę tych najbardziej zagrożonych. Wobec tych osób sanepid podejmuje decyzje co dalej: czy kwarantanna czy wymaz, czy inne badania czy odizolowanie.

Osoby, które miały kontakt z oddziałem chirurgii wodzisławskiego szpitala po 19 marca, powinni kontaktować się z sanepidem, ale służby sanitarne same docierają też do potencjalnie zagrożonych:

To już w rozmowach głównie z tymi ludźmi. Zaczynamy od pacjenta ,,0” i później po kolei, kto z nim miał kontakt, kto miał kontakt z pozostałymi. W tej chwili jest pacjent ,,0” i następni są traktowani jako pacjent ,,1”. Wszyscy, którzy mieli kontakt z nim też są obejmowani, w ramach tego postępowania.

Pacjenci, u których potwierdzono obecność koronawirusa są przewożeni do szpitala zakaźnego w Raciborzu i Tychach. Natomiast pracownicy wodzisławskiego szpitala z dodatnimi wynikami testów trafili do lecznicy w Rydułtowach, gdzie przygotowano dla nich miejsce.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020