StartWiadomości Wiadomości dnia

Choć mają wszystko, co potrzebne by stać się miastem, nie chcą nim być

Praw miejskich nadal nie mamy, mimo, że mamy w 100 % komunikację miejską, w 100 % kanalizację, całe uzbrojenie mamy- z sąsiednich miast nikt nie może całym w 100 % uzbrojeniem się poszczycić w naszym rejonie. Praw miejskich do tej pory nie przyjęliśmy i nie będziemy przyjmowali, dopóki system oświatowy nie zmieni się w Polsce. Jako gmina wiejska otrzymujemy dodatkową subwencję i to przeznaczamy wprost na oświatę, przedszkola, żłobki, szkoły.

Ile więcej pieniędzy dostają na oświatę Pawłowice jako gmina wiejska a nie miasto?

10% od 20 milionów to jest 2 miliony, taki zastrzyk jak się go rozłoży na szkoły, przedszkola, to można i więcej dać pracownikom zarobić, ale i na wyposażenie szkół, zresztą szczycimy się tym, że mamy najlepiej w województwie wyposażone, utrzymane szkoły i przedszkola (…). Lepiej być najlepszym wśród gmin wiejskich, niż na końcu wśród miast małych czy średnich.

Dodajmy, że na Śląsku jest wiele miast, które mają znacznie mniejszą od wspomnianych 18 tysięcy w Pawłowicach, liczbę mieszkańców. Wśród najmniejszych jest Strumień w powiecie cieszyńskim czy Krzanowice w powiecie raciborskim.

Zostaw komentarz