Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Choć pogoda mroźna, to branża turystyczna się odmraża

Facebook Twitter

Kolejne wyciągi i hotele – już bez ograniczeń będą mogły ruszyć od 12 lutego. Od dziś następne luzowanie obostrzeń zapowiedziana przez rząd.

Choć już od dwóch tygodni część tras narciarskich w Wiśle jest czynna, to zgodnie z prawem, legalnie dopiero od dziś (12.02.) będą mogły zaprosić do siebie turystów. A ci szturmują informacje turystyczne i dopytują o wolne miejsca noclegowe, których praktycznie brak.

Karolina Wantulok: Pierwszy weekend od dłuższego czasu w którym zaczną działać wszystkie noclegi i wszystkie wyciągi narciarskie. Weekend dodatkowo szczególny, bo walentynkowy. Zainteresowanie gości jest olbrzymie, proszę pamiętać o tym, że możemy zapewnić miejsca noclegowe tylko w 50%, znalezienie wolnego pokoju w ten weekend w Wiśle praktycznie graniczy z cudem. Dla wielu przedsiębiorców najbliższe tygodnie będą faktyczną weryfikacją czy uda im się uratować swoje firmy, chcemy wierzyć, że tak będzie.

Mówiła szefowa Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.

Jak dodaje Katarzyna Swenda z Centrum Informacji Turystycznej, choć ze znalezieniem noclegu jest problem, to warto dzwonić i pytać:

Tutaj na bieżąco zbieramy takie informacje i aktualizujemy listę, więc serdecznie zapraszamy do kontaktu, zapraszamy również bezpośrednio do naszego punktu, który jest czynny codziennie. Ponadto pracownicy naszej informacji turystycznej robią komunikat narciarski, który jest dostępny na stronie miasta Wisła i tam na bieżąco można sprawdzać, które wyciągi są czynne, które trasy narciarskie i jakie są warunki.

Przed nami pierwszy weekend po odmrożeniu branży turystycznej, cieszymy się, ale apelujemy też o rozwagę

– mówi referat promocji Urzędu Miejskiego w Wiśle.

Tadeusz Papierzyński: My się bardzo cieszymy, że wreszcie Wisła znowu odżyje, będziemy mogli przyjąć turystów w większym zakresie. Wiemy, że wszystkie wyciągi narciarskie planują uruchomienie swoich ośrodków na ten weekend. Natomiast my ciągle apelujemy do wszystkich turystów, którzy planują nas odwiedzić, żeby jednak to był pobyt w tym pełnym reżimie sanitarnym w maseczkach i z utrzymaniem odległości, żebyśmy po prostu dbali o siebie i swoje wzajemne bezpieczeństwo, bo są te obawy, że po takim dwutygodniowym otwarciu znowu zostaniemy zamknięci i nie będziemy mogli zapraszać gości.

Warunki na stokach mamy wyśmienite

– mówi Arkadiusz Matuszyński z Wiślańskiego Skipassu:

Rozpoczynamy z 11 otwartymi stacjami narciarskimi z pięknymi warunkami, dużą ilością opadu, ten świeży śnieg jest pomieszany ze śniegiem, który udało nam się wcześniej wyprodukować z armat, więc warunki będą na prawdę bardzo dobre. Większość ośrodków deklaruje, że otworzy więcej niż jedną stację. Jesteśmy w stanie przyjąć dużą ilość turystów, którzy będą mieli bardzo dużą frajdę z tych warunków, które zastaną. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do Wisły, Ustronia, Istebnej, Szczyrku. Zapraszamy do skorzystania z Wiślańskiego Skipassu.

Wiele osób zdecyduje się na pobyt w Beskidach, ale pamiętajmy o dystansach i reżimie sanitarnym

– dodaje Wojciech Rozkoszny z rezydencji „Pod Ochorowiczówką”:

Jesteśmy ograniczeni, więc możemy udostępniać tylko 50% dostępnych pokoi. Liczymy, że te próbne dwa tygodnie się sprawdzą i będziemy mogli przyjmować już gości cały czas. Jednak nie możemy zapomnieć, że pandemia nadal trwa, wszyscy musimy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.

Obostrzenia są złagodzone wdrożone warunkowo na dwa tygodnie. Hotele i pensjonaty będą mogły przyjąć tylko połowę gości. Posiłki muszą być serwowane tylko do pokoi.

Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki i zakaz konsumpcji.

Będą mogły być otwarte baseny, stoki, boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu. Siłownie dalej są zamknięte. Restauracje funkcjonują tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022