Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chodź, pomaluj mój świat… Kolorowe drzewa na Chabrowej w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Kolorowe drzewa ozdobiły amfiteatr przy budynkach Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku, tych na osiedlu Chabrowa. Młodzi plastycy, muzycy i aktorzy pomalowali murki tamtejszego amfiteatru.

Odnawiamy je co kilka lat– mówi Radiu 90 Danuta Sarna, wicedyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku i prowadząca zajęcia w pracowni plastycznej Kameleon:

W tym szczególnym czasie dla nas i dal dzieci, co widać po tych murkach, że dzieci są spragnione tworzenia, kreowania rzeczywistości, pokazywania, że potrzebujemy koloru, potrzebujemy optymizmu, potrzebujemy pozytywnych bodźców w naszym życiu. Szczególnie teraz.

Danuta Sarna, wicedyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku

Na murkach okalających amfiteatr w środku blokowiska oko cieszą kolorowe drzewa, posłuchajcie co mówili młodzi artyści:

Pandemia skomplikowała nam obchody 35-lecia MDK- mówi dyrektorka placówki Barbara Zielińska:

Pandemia nam zabrała bardzo dużo imprez, które mieliśmy od lutego już zaplanowane. No, ale cóż… siła wyższa. Ale cieszę się, że dziś pogoda dopisała, dzieci dopisały, ten początek lata to iskierka nadziei na to co będzie we wrześniu, że nam się wszystko od 1 września uda.

Barbara Zielińska, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku

W planach obchodów 35-lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku jest między innymi otwarcie lotniska, jakie na potrzeby modelarzy powstało na 4-hektarowej działce przy kopalni Chwałowice. Także na wrzesień zapowiedziane jest jubileuszowe spotkanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj