Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Choinka dla życia. Dzisiaj kolejna wspólna akcja leśników i centrum krwiodawstwa

Facebook Twitter

Choinka dla życia. Dzisiaj w środę 14 grudnia w Raciborzu kolejna przedświąteczna zbiórka krwi

Każdy, kto odda w tym dniu krew, otrzyma świąteczne drzewko, pochodzące z lasów raciborskich

– zapowiada Roman Suska, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.

Roman Suska: Chodzi o to, żeby zachęcić, rozpropagować oddawanie krwi. Żeby zmobilizować społeczeństwo dla ratowania życia. Święta są ku temu najlepszą okazją, żeby odnajdywać w nas samych to, co jest najlepsze. Żeby każdy z nas tak jak umie, mógł pomagać drugiemu człowiekowi. Każda osoba, która odda krew, otrzyma od nas za darmo choinkę.

Akcja dzisiaj, w środę (14.12) od 7.30 do 15.00. Stoisko leśników z choinkami stać będzie przed Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Czas świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. W rodzinnym gronie usiądziemy przy choince i podzielimy się opłatkiem. Ale nim to nastąpi możemy podzielić się czymś absolutnie bezcennym – swoją krwią. To najcenniejszy dar, jaki jesteśmy w stanie podarować drugiemu człowiekowi

– powiedział Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Potrzebna jest każdego dnia – codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym – dlatego tak ważne jest, by zdrowe, pełnoletnie osoby dołączyły do grona Honorowych Dawców Krwi i niosły pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami.

Pamiętajmy, że krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność. Świadomość uratowania komuś życia jest jedną z najistotniejszych wartości honorowego krwiodawstwa, a krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek.

Dzięki krwi ofiarowanej przez wyjątkowych ludzi – Honorowych Dawców Krwi, możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którym krew jest potrzebna do życia. Cieszę się, że Lasy Państwowe kolejny raz wspierają i promują honorowe krwiodawstwo. Świadczy to o wysokiej odpowiedzialności społecznej i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka

– podkreśliła Małgorzata Lorek, dyrektor Narodowego Centrum Krwi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023