Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Chrześcijaństwo to nie to co mówisz, ale co robisz”. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne rozpoczęło wydawanie posiłków

Facebook Twitter

Zupa krupnik z wkładką mięsną na początek dla bezdomnych i potrzebujących. Kolejne miejsce w regionie, gdzie rozdaje się posiłek. To Park przy Górce w Niewiadomiu.

Wczoraj (01.12.) w rybnickim parku na Górce zgodnie z zapowiedzą Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne z Rybnika Niewiadomia, rozpoczęło wydawanie gorących posiłków:

Zygmunt Krzywodajć: Nie robimy nic wielkiego, myślę, że jako prezes stowarzyszenia chrześcijańskiego, sama nazwa mówi – chrześcijaństwo to nie to, co mówisz, ale to, co robisz. Jezus karmił głodnych, bezdomnych dlatego to wynika z potrzeby serca. To robimy bezinteresownie, nie oczekujemy nic w zamian. Z własnych środków, z własnej inicjatywy, własnymi zasobami osobowymi. Mimo że prowadzimy duże schronisko w Niewiadomiu, gdzie 80 osób w tej chwili jest, mamy czas, aby ugotować zupę, aby przyjechać tutaj i dzielić się tu na zewnątrz.

Radio 90: Jaka zupa na początek sezonu?

Zygmunt Krzywodajć: W tej chwili mamy super krupniczek z wkładką mięsną. Konsumenci chwalą sobie bardzo, biorą do słoików ze sobą. Resztę zupy wieziemy na ogrzewalnię do Boguszowic. Cieszymy się, że możemy w jakimś sensie zaspokoić te potrzeby.

Mówił Zygmunt Krzywodajć prezes i pastor z Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego z Rybnika Niewiadomia.

W pierwszym dniu z posiłku skorzystało około 20 osób:

Gorące posiłki dla bezdomnych i potrzebujących wydawane są raz w tygodniu w każdy czwartek między godziną 13.00 a 14.0 w parku na Górce przy ulicy Cegielnianej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024