Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chudzik o zmianach rozkładu jazdy w MZK: Każda reorganizacja budzi sporo emocji i napotyka na opór

Facebook Twitter

Planowane zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MZK w Czerwionce-Leszczynach. Do 21 listopada trwają konsultacje w tej sprawie, ale już teraz część mieszkańców protestuje żądając utrzymania linii 194 do Knurowa i Gliwic.

mat. prasowe

Jak mówią: pasażer chcący dojechać z Czerwionki do Gliwic będzie musiał kupować dwa bilety i liczyć na szczęście, że uda mu się bezproblemowo przesiąść z jednego na drugi autobus.

Petycje z podpisami mieszkańców mają wkrótce trafić do MZK

Zmiany przyniosą oszczędności i pozwolą wykorzystać nowe centrum przesiadkowe

– odpowiada Aleksandra Chudzik Pełnomocnik do spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach:

Aleksandra Chudzik: Wiem, że najwięcej emocji przynosi zamianą linii 194, która do tej pory prowadzona była przez metropolię, na linię, którą my ponumerowaliśmy linią 300, którą będzie prowadziło MZK. Przypominam, że my jesteśmy członkiem tego właśnie związku. W tym roku w Szczygłowicach powstało centrum przesiadkowe, ono pozwoli puścić nam tą linię 300, która będzie biegła po takim samym śladzie, po jakim biegła linia 194.

Czerwionka-Leszczyny nie jest członkiem Zarząd Transportu Metropolitalnego, dlatego też dopłaca więcej niż inne gminy do linii 194.

Każda reorganizacja budzi sporo emocji

– dodaje w rozmowie z Radiem 90 Aleksandra Chudzik Pełnomocnik do spraw Społecznych w Czerwionce-Leszczynach:

Aleksandra Chudzik: Każda reorganizacja przynosi wiele trudności i wiele emocji. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego do 21 listopada za pomocą MZK zbieramy wszystkie uwagi odnośnie linii, odnośnie ilości kursów i odnośnie godzin odjazdów, które by naszym mieszkańcom odpowiadały. Później będziemy ten rozkład jazdy dostosowywać do tych potrzeb. (…)

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta do końca tego miesiąca, by zmiany weszły w życie od stycznia przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj