Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chybie: Będzie piękny dom kultury

Facebook Twitter

Dom kultury z prawdziwego zdarzenia powstaje w gminie Chybie. Znajdować się będzie w budynku, w którym obecnie ma siedzibę Amatorski Klub Filmowy „Klaps”.

Obecny dom kultury to jedna sala, która raz w miesiącu służy za miejsce posiedzenia rady gminy, urząd bowiem… nie posiada sali obrad rady. Prace adaptacyjne w budynku AKF „Klaps” ruszyły we wrześniu, wykonane prace już dziś robią duże wrażenie. Budynek, który już w przyszłym roku będzie cieszyć mieszkańców nowoczesnym, funkcjonalnym wnętrzem, dzięki wyczyszczonej elewacji, odzyskał dziś swój wyjątkowy industrialny charakter.

Prócz prac remontowych, montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych, w nowym ośrodku kultury odtworzona zostanie sala widowiskowa na 120 osób pełniąca również funkcję sali kinowej. Powstaną dwie galerie sztuki, świetnie wyposażone, nowoczesne pracownie warsztatowe, a taras na dachu zostanie dostosowany do zajęć plenerowych.

Uzyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego w wysokości niespełna 7 milionów złotych, praktycznie w całości pokrywa koszty tych działań. Dom kultury ma zostać otwarty jesienią przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024