Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ciąg dalszy negocjacji Tauron – Rafako

Facebook Twitter

Dziś (26.01.) kolejna tura negocjacji pomiędzy przedstawicielami Taurona i Rafako - dowiedziało się Radio 90. Przypomnijmy przedstawiciele obu firm przerzucają się odpowiedzialnością za problemy w elektrowni w Jaworznie. Chodzi o nowy blok węglowy o mocy 910 MW (megawatów), który jest najnowszą jednostką tego typu w Polsce, a który postawiła raciborska firma.

rafako

Zdaniem Taurona jednostka została źle wykonana i często dochodzi tam do awarii. Wczoraj (25.01.) po raz kolejny blok został wyłączony. Rafako twierdzi natomiast, że przyczyną problemów jest nieodpowiednie paliwo zastosowane przez energetyków. Zleceniodawca prac wezwał spółkę z Raciborza do zapłacenia kar i odszkodowań w wysokości miliarda 300 tysięcy złotych, a Rafako złożyło wniosek o upadłość.

Czy spór uda się zażegnać?

Rozmowy trwają. Jakie są ich dotychczasowe efekty? Pytaliśmy dyrektora komunikacji grupy Rafako, Jacka Balcera:

Jacek Balcer: Umówiliśmy się, że nie będziemy komentować mediacji, zresztą są one objęte tajemnicą. W związku z tym nic poza tym, że trwają, nie mogę powiedzieć. Planujemy zakończenie mediacji w pierwszej połowie lutego.

Na razie nie wiadomo czy mediacje zakończą się podpisaniem ugody. O tym, że wszystko może zmierzać w dobrym kierunku świadczy fakt, że pomimo trwającego sporu spółek, gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe zapewniające odpowiednie wykonanie nowego bloku Elektrowni Jaworzno zostały przedłużone przez Rafako o miesiąc, do 10 marca. To jest odczytywane jako gest dobrej woli.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj