Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ciąg dalszy przejęć terenów wokół byłego szybu Leon III w Rydułtowach

Facebook Twitter

W środę (29.12.) od Spółki Restrukturyzacji Kopalń miasto przejmie plac w rejonie ul. Ofiar Terroru. Jak mówi Radiu 90 burmistrz Rydułtów Marcin Połomski, rozmowy o przejęciu terenów pokopalnianych trwały długo i nie były łatwe.

Marcin Połomski: Teren, po którym może być prowadzona ścieżka pieszo-rowerowa czy połączenie tunelu z dworcem kolejowym- to były w pierwszej kolejności przekazane tereny, ale nam mocno zależało też na terenie placu, gdzie składane było drewno, tzw. holzplatzu. Tam chcemy realizować osiedle mieszkaniowe, takie na start dla młodych ludzi.

Mieszkania na wynajem mają być budowane w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM Południe, z wiadomości Radia 90 wiecie, że umowę z Krajowym Zasobem Nieruchomości na budowę takich mieszkań podpisały: Jastrzębie- Zdrój, Radlin, Rydułtowy, Kuźnia Raciborska, Czerwionka- Leszczyny, Knurów, Wisła, Strumień i Bielsko- Biała. W Rydułtowach na przejętym (29.12.) terenie powstanie około setki mieszkań.

Marcin  Połomski: W planach ma być zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i zgodnie z zasadami spółki SIM Śląsk Południe, mieszkania mają powstać do 2029 roku.

Teren przejęty w środę od Spółki Restrukturyzacji Kopalń jest łącznej wartości rynkowej prawie 3 milionów złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024