Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ciągle dymi się z hałdy! Dzisiaj spotkanie w tej sprawie

Facebook Twitter

Czy będzie lepiej? Jakie są szanse na ograniczenie emisji pyłów z hałdy w Radlinie?

Pomimo wielu interwencji magistratu, mieszkańcy nadal mają wiele zastrzeżeń. Mimo licznych prób i jeszcze liczniejszych dobrze udokumentowanych interwencji mieszkańców, w dalszym ciągu występują częste emisje zanieczyszczeń. Stąd konieczność przeprowadzenia rozmów na szerszym forum. Na dzisiaj (5.11.) w radlińskim MOK-u, zaplanowano spotkanie mieszkańców z przedstawicielami firmy odpowiadającej za hałdę, polskiej Grupy Górniczej, Starostwa Powiatowego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta.

Z uwagi na różnorodne uciążliwości i zagrożenia, Burmistrz Radlina Barbara Magiera, organizuje spotkanie poświęcone tej tematyce. Spotkanie odbędzie się 5 listopada 2019, w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, na sali widowiskowej, o godz. 17.00.

Na spotkanie zaproszono przedstawicieli firmy Barosz-Gwimet (odpowiedzialną za prace na hałdzie), reprezentantów Polskiej Grupy Górniczej, Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Spotkanie ma pomóc wszystkim, uzyskać jasne deklaracje podmiotów odpowiedzialnych za rekultywacje hałdy, w temacie bezpieczeństwa prowadzonych prac, w szczególności zaś składu chemicznego pyłu, jego wpływu na nasze zdrowie, oraz – przede wszystkim – stosowanych metod w celu ograniczania tych uciążliwości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj