Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ciało jak rzeźba! W Żorach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness

Facebook Twitter

Ludzkie ciało ma ponad 600 mięśni, które zawierają ponad 6 miliardów włókien mięśniowych. Każde włókno jest tak silne, że może podtrzymać ciężar przewyższający je wagą 1000 razy. W miniony weekend w Żorach, nie siłą, ale wyrzeźbioną sylwetką chwaliło się prawie 80 zawodników i zawodniczek.

W Żorach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness:

Na mistrzostwach zaprezentował się, między innymi, Jan Olejko – 63-latek:

Kulturysta, Jan Olejko, 63-latek, który od najmłodszych lat trenował różne dyscypliny, ma kilka rad dla początkujących zawodników:

Do jakich momentów w swojej karierze najchętniej wraca weteran kulturystyki, Jan Olejko?

Podczas rozegranych w Żorach mistrzostw, swoją sylwetkę zaprezentował także Wiesław Kruk, uważany za jedną z najciekawszych osobowości kulturystyki w Polsce – w końcu jest zdobywcą jednego z najważniejszych tytułów…

Podczas zawodów różnie bywa. Nie ma recepty na to, jak się przygotować, by ująć sędziów…

Mówi Wiesław Kruk. Końcowa ocena uzależniona jest od wielu czynników. Dlatego podstawą jest naprawdę dobre przygotowanie. Trening siłowy powinien rozpoczynać się od największych grup mięśni, czyli nóg, grzbietu i klatki piersiowej. Później należy przechodzić do grup mniejszych, jak barki, ręce i szyja. Jakie jeszcze rady dla początkujących ma Jerzy Szymański, sędzia główny zawodów?

Nie zapominajmy także o ogromnym znaczeniu, jakie ma dieta. Polecamy – nie tylko kulturystom – kurczaka – jego mięso zawiera 65% wody, aż 30% białka i tylko 5% tłuszczu, dodatkowo zawiera także duże ilości aminokwasów egzogennych oraz witaminy z grupy, B (B3, B6)…

Zobacz WIDEO z imprezy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj