Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Ciało nigdy nie milczy”

Facebook Twitter

O tym można się przekonać, odwiedzając wystawę fotografii Sebastiana Fusa "Teatr". Zdjęcia powstawały podczas spektakli i prób Teatru Tańca Navras z Rybnika, Teatru Tańca TeWaS z Raciborza, Studia Teatru Wojeteth z Chorzowa i Teatru TETRAEDR z Raciborza.

Ich autor, Sebastian Dawid Fus pasjonuje się nie tylko fotografią, zajmuje się także grafiką komputerową, jest alpinistą i grotołazem. Wystawa jego fotografii zatytułowana „Teatr” będzie czynna do 12 czerwca w Galerii Drugiego Planu w Domu Kultury Chwałowice.

 

Galeria Drugiego Planu, Dom Kultury Chwałowice, Rybnik ul. 1 Maja 91B

Ciało nigdy nie milczy

Czy nasze ruchy są miękkie i okrągłe czy raczej sztywne i kanciaste? Czy ruch kieruje się w górę unosząc nas w przestworza, czy może zamykamy przestrzeń między sobą a ścianą? Ten wybrany przez nas układ mówi coś o nas, o naszej osobowości. Ciało nigdy nie milczy.

Nawet bezruch jest czytelnym znakiem. Poprzez ruch i bezruch dajemy świadectwo prawdy o sobie. Ciało nigdy nie kłamie.

Człowiek w ruchu manifestuje się w swej najczystszej postaci. Jego życie wewnętrzne, duchowe i wynikający z tego ruch stanowią o jego pełni.

Człowiek, który jest w ruchu, dąży do czegoś, poszukuje. I właśnie to poszukiwanie jest najpiękniejsze, najbardziej fascynujące.

Rezultat nie jest już taki ważny, bo o tym, że Ikar spadł, wiemy wszyscy.

Ale jak do tego doszło?

Artur Stelmaczonek (Teatr Tańca NAVRAS)

Sebastian Dawid Fus – ur. w 1972 r., grafik komputerowy, fotograf, alpinista, grotołaz. Fotografuje od kilkunastu lat,

w ostatnim czasie realizuje własne projekty, związane z teatrem i sceną. Znajduje czas na fotografię bardziej intymną (osobistą) związaną z ciałem i duszą, pięknem i tajemnicą ruchu. Jego prace były wyróżniane w konkursach fotograficznych i publikowane były w prasie. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych, jest autorem kilku wystaw indywidualnych i licznych prezentacji multimedialnych m.in.: BIESZCZADY – 2006, UKRAINA I – 2008, AKT – 2009, UKRAINA II – 2010, TEATRY TAŃCA – 2011.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj