Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ciemne przejścia dla pieszych w Wodzisławiu. Słuchaczka Radia 90 prosi o interwencję

Facebook Twitter

"Czy moglibyście zainterweniować w sprawie oświetlenia ulic w Wodzisławiu?" - napisała do redakcji Radia 90 Renata. Nasza słuchaczka wracając z nocnej zmiany zauważyła, że miasto pogrążone jest w ciemności. Szczególnie jest to niebezpieczne w rejonie przejść dla pieszych.

Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia zapewnia, że w urzędzie już zajęli się tym tematem:

Przestawienie systemu oświetlenia ulicznego, w tym oświetlenia na przejściach z systemu letniego na zimowy czy zimowego na letni, nie jest takie proste jak się wydaje. To nie jest kwestia jednego przełącznika. Na dzień dzisiejszy na terenie miasta jet około 150 punktów przyłączeniowych, które trzeba przeregulować między sezonami, żeby to wszytko działało. Zmieniamy tą sytuację, przykładem bardzo dobrym jest już stare miasto, gdzie po wymianie oświetlenia tego typu rzeczy przełącza się radiowo. Obecnie miasto jest na etapie przygotowania do przetargu na kolejne części oświetlenia w mieście, gdzie taki system radiowy pełni automatyczny będzie robiony. To już robimy krok po kroku, dzielnica po dzielnicy, systemem lamp ledowych, oszczędnych, ale to jest proces długotrwały, żeby zrobić to w całym mieście.

Prezydent Kieca dodaje, że systematycznie doświetlane są też przejścia dla pieszych, ostatnio na ulicy 26 Marca w okolicy szpitala:

Natomiast już kilka miesięcy temu wydałem polecenie odpowiednim służbom, aby przygotować i przygotowywane są dokumentacje stopniowo dla grup przejść, aplikujemy o pieniądze w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w różnych miejscach miasta, przede wszystkim tam, gdzie zarządca drogi czyli Zarząd Dróg Miejskich wskazuje, że są one szczególnie wrażliwe, aby tego typu instalacje w pierwszej kolejności wykonać.

Dodatkowe oświetlenie przejścia dla pieszych w Wodzisławiu zainstalowano już np. na ulicy Radlińskiej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj