Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ciemno dziś (19/20.06.) w nocy na ulicy w Żorach

Facebook Twitter

Ciemno na jednej z ulic w Żorach. Oświetlenie uliczne w okolicach Wodzisławskiej będzie dziś (19.06.) wyłączone. Trwają prace związane z wymianą oświetlenia ulicznego w Żorach na energooszczędne oprawy LED. W związku z tym dziś w nocy (z 19 na 20 czerwca) wyłączone są latarnie oświetlające ulice: Wodzisławską, Miłą, Pogodną, Widok oraz Północną (przy skrzyżowaniu z ul. Dworcową).

Fot. zory.pl

Przypomnijmy, że w ramach projektu pn. „Inteligentne oświetlenie w Żorach – poprawa efektywności energetycznej oświetlenia zewnętrznego w ramach Programu SOWA” aż 1410 latarni ulicznych w naszym mieście zostanie wymienionych na energooszczędne oświetlenie LED. Nowe oświetlenie pojawi się m.in. na ulicach: Dąbrowskiego, Katowickiej, Lotniskowej, Nad Rudą, Nowopszczyńskiej, Północnej, Polskiej, Pszczyńskiej, Raciborskiej, Rybnickiej, Wodzisławskiej, Stodolnej, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, al. Niepodległości i al. Zjednoczonej Europy. Wszystkie prace zaplanowano jeszcze w tym roku.

Koszt realizacji projektu to 3 362 200,00 złotych. Warto podkreślić, że oprocentowanie pożyczki wynosi 1% w skali roku, a jej cześć może później zostać umorzona w wysokości do 10% wypłaconej pożyczki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021