Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: Będą nowe przystanki autobusowe na ulicach

Facebook Twitter

Jedenaście nowych przystanków autobusowych pojawi się w najbliższych miesiącach w Cieszynie. Chodzi o miejsca, gdzie już zatrzymuje się autobus, ale i nowe punkty do wsiadania i wysiadania. To efekt konsultacji społecznych, mieszkańcy zdecydowali, gdzie postawione będą nowe wiaty.

Rada zabezpieczyła na ten cel 200 tysięcy złotych. Niestety pierwszy konkurs ofert musiał zostać unieważniony, urzędnicy założyli, że pieniędzy starczy na czternaście budek, oferty jednak były o wiele droższe. – Ostatecznie zdecydowaliśmy się na 11 punktów – tłumaczy zastępca burmistrza Cieszyna, Przemysław Major.

Mieszkańcy zgłosili kilkanaście przystanków. Zostało wybranych 14. po objeździe, po analizie tych wniosków. Pierwszy przetarg niestety nie był skuteczny, najtańsza oferta wyniosła o 80 tysięcy więcej. Nie mieliśmy wolnych środków w budżecie, żeby dołożyć. Dlatego też decyzja o unieważnieniu przetargu i zmniejszenie liczny przystanków do 11. Wiata przystankowa a oprócz tego dodatkowym zadaniem jest oświetlenie. Jednak każdy przystanek będzie tutaj oceniany indywidualnie, niektóre mamy możliwość podpięcia do istniejącej sieci zasilania elektrycznego, w niektórych będą panele fotowoltaiczne.

Docelowo w całym mieście wszystkie wiaty mają mieć spójną architekturę i kolorystykę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020