Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn będzie miał bilet elektroniczny

Facebook Twitter

To jeden z ostatnich elementów projektu, w ramach którego uruchomiono centrum przesiadkowe przy ulicy Hajduka. Jak będzie działać nowy sposób opłaty za przejazd komunikacją miejską?

Bilet elektroniczny będzie imienny, w formie plastikowej karty, na której zapisane będą kupione przez pasażera przejazdy okresowe, np. 7 lub 14-dniowe, bilety miesięczne lub wakacyjne. Ale też e-bilet może zawierać elektroniczną portmonetkę, z której pasażer będzie mógł opłacić jednorazowy przejazd.

W autobusach już zainstalowano nowe kasowniki do obsługi biletów elektronicznych, trwają testy czy wszystko działa tak jak powinno. Po tym czasie karty miejskie będą dostępne w punkcie informacyjno-kasowym w budynku Dworca Cieszyn, a doładować będzie je można także w dwóch samoobsługowych biletomatach, w punktach doładowania kart miejskich na terenie miasta i przez internet. Taką kartę trzeba będzie zbliżyć do kasownika w czasie wejścia do autobusu, a w przypadku przejazdów jednorazowych także po zakończonej podróży.

Oczywiście tradycyjne bilety nie znikną z dnia na dzień, przynajmniej przez jakiś czas będą dalej w sprzedaży i będą uznawane przez kontrolerów. Testowanie systemu ma potrwać do końca września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020