Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Ciąg dalszy prac na drogach

Facebook Twitter

Zakończyły się prace na ulicy Katowickiej i Frysztackiej w Cieszynie. Ta ostatnia ulica zamknięta była od wiosny. W ostatnich dniach nową nawierzchnię otrzymał także łącznik między ulicami Zamkową i Frysztacką.

To nie koniec inwestycji na drogach, Cieszyn chce jeszcze w tym roku wyremontować kilka odcinków. Do końca listopada potrwają prace na ulicy Hażlaskiej od Folwarcznej do św. Jerzego – mówi zastępca burmistrza Cieszyna Przemysław Major.

Powinny być zakończone do połowy listopada. Tam jest wymiana kostki porfirowej na nakładkę asfaltową, wraz z chodnikami. Krawężniki granitowe. Modyfikujemy dokumentację projektową na cały odcinek ulicy Hażlaskiej od Jerzego do ekspresówki. Postanowiliśmy przeprojektować tak, żeby w tym ciągu pojawiła się ciąg pieszo-rowerowy.

To zadanie ma być przygotowane jako wniosek do funduszu dróg samorządowych na przyszły rok. Niebawem jednak rozpoczną się jeszcze prace na ulicy Rzeźniczej.

Za kwotę 418 tysięcy złotych, do końca listopada zrobiony będzie cały fragment ulicy Rzeźniczej od skrzyżowania z ulicą Dojazdową, czyli na wysokości parkingu przy hali widowisko-sportowej, aż do torów kolejowych idących w stronę Czeskiego Cieszyna. Będzie zlikwidowane rozlewisko, które tworzy się na wysokości Energetyki Cieszyńskiej, bo będzie nowa kanalizacja deszczowa.

W planach remontowych jest również ulica Brodzińskiego oraz mostek nad Bobrówką w tym rejonie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022